| AndyParaDOX a întrebat:

Am un calculator mai vechi, iar unitatea este functionala. Pe moment, vreau sa-i schimb monitorul, placa video si procesorul, iar mai apoi sa-l imbunatatesc (in timp) ca sa-l fac pentru gaming. Credeti ca este o idee buna? Chiar daca in esenta calculatorul este invechi, inca este bun, si cred ca poate iesi ceva, daca bag in el multi bani. Vreau si parerea vostra.
P.S.:vreau niste recomandari pentru placa video si procesor (pentru gaming )
*Dau FUNDA.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Se incepe cu placa de baza, sursa daca te tine si apoi placa video procesor.
Asa ca, ce placa de baza ai? Cati bani ai disponibili pentru upgrade?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| xFluing a răspuns:

Pentru a putea schimba placa video trebuie sa te asiguri ca ai si o placa de baza compatibila, altfel iti prajesti tot calculatorul.