| ToturialsLegendsGamingϞ a întrebat:

Salut, am un calculator vechilaughing si vreau sa il imbunatatesc cu niste componente mai performante...

Calculatorul are:

1016 mb Ram

3, 20Ghz

3, 19Ghz

Placa video de 128 mb

Intel(R) 82915G/GV/910GL Exprees Chipset Family

Ce imi recomantati?big grin Mi-ar trebui o placa video si un procesor mai bun...dar nu sa nu fie prea scump

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Nu iti recomand deloc sa investesti.Bagi multi bani.Iti recomand sa strangi bani cam 1300-1400 lei cel putin. Ceva gen http://www.pcgarage.ro/carcase/floston/unit-450w//

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu recomand sa mai investesti in ce ai acolo. Deoarece cheltui multi bani iar diferentele de performanta sunt mici. E ca si cum ai baga bani intr-o Dacie batrana, nu merita.
Mai bine vinzi ce ai acum si incepi sa strangi banuti, pana pe la 1300-1400 lei.
Si dupa, cumperi ceva, gen: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/716806/ care... sterge pe jos cu toate upgrade-urile posibile pe care le poti face la ce ai acum.

| Danişor a răspuns:

Funda?

| ToturialsLegendsGamingϞ explică:

Eu am 11 ani nu pot vinde pc-ul intelegi?

| sltlp a răspuns (pentru ToturialsLegendsGamingϞ):

Treaba ta. Daca vrei sa dai bani fara sa merite...

| Gabi05 a răspuns (pentru ToturialsLegendsGamingϞ):

Asculta sfatul lui srsdani, si vinde acel pc cu 4 milioane maxim, asta daca gasesti pe cineva care sa il cumpere.

La cat e de vechi, plusul de performanta va fi de 5% daca mai gasesti componente care se fanrica pentru pc-ul tau.