| alex055 a întrebat:

Ce credeti ca e ma important in gaming placa video sau procesorul?
Si daca as vrea sa schimb placa video si am un procesor slab, o schimb cam degeaba, nu?

Răspuns Câştigător
| bogdandark12 a răspuns:

Depinde..la jocurile gen GTA 5 sau asa..conteaza placa video..bineinteles..daca ai procesor slab.o sa ai lag spike-uri..adica o sa se blocheze pentru o secunda..cand mergi prin centrul orasului.dar poti schimba placa video..si cand dispui de niste bani..iti schimbi si procesorul

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Sunt importante amandoua. depinde de cat de slab e procesorul fata de placa video.

| octav005 a răspuns:

Da. eu cred ca sunt importante. procesorul, placa video dar cat si memoria ram.
degeaba ai procesor si placa video buna, daca ai doar 2 gb de RAM