| KingOoO a întrebat:

Salut, Am un Dell optiplex 755 cu plac de baza 0dr845 si am pus in el o placa video nVIDIA si cred ca era stricata ca la tinut aprins si monitorul a fost negru. fara sa apas butonul de pornire. Lam tinut 20 de secunde si am scshimbat cu o placa noua. Acum cand se porneste scrie in dreapta sus informatii f2 bios f12 setup si ctrl - p mebx si se porneste la starting windows (7 x32bit) sta vreo 20 de secunde. In jocuri am ceva lag. Oare so fi stricat placa de baza? Precizez ca nu am virus si windowsu e instalat de curand!

3 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Nu cred ca a patit nimic placa de baza avand in vedere ca iti recunoaste placa video, intra in windows si nu se restarteaza din senin dau chestii de genu'
Lagul ala poate sa fie din cauza placii video care nu e suficient de performanta sa duca jocul asa cum trebuie sau nu ai ultimele drivere de la placa video instalate

| KingOoO explică (pentru DuDDy24):

Inainte sa bag placa video stricata mergea bine fara lag (eu nu stiam ca e stricata ca arata ca si noua). Placa noua e cea de dinainte sa bag placa stricata. Cateodata nu imi recunoaste placa video noua cand aprind pc.

| DuDDy24 a răspuns (pentru KingOoO):

Conform spuselor tale cam asa s-ar putea sa fie, placa de baza sa fi ramas cu "sechele" dupa ce ai incercat placa video defectathinking
Asigura-te, totusi, ca placa noua e fixata bine in slotul pci-ewinking
Cu altceva nu mai am cu ce sa te ajut...