| Acer98 a întrebat:

Salut am un laptop Acer aspire e1-531 cu Intel Pentium 2.2 4 gb Ram IntelHDGraphics placa video el cand l-am luat mergeau jocurile struna Pe rezolute 1280-1024 Mafia 2 prindea 60 fps imi rula si DMC 5 la 60 fps Csgo la 60 fps dar acuma peste ceva timp daca i-au mafia 2 la 800x600 prind 30 daca pun rezolutie mare direct 15 fps csgo nu merge mai mult de 50 fps pe 800x600 am lag chiar si DMC 3 joc de 2005 nu are virusi ca i-am dat un scan recent ce sa fac sa mearga jocurile cum mergeau odata?

1 răspuns:
| TheNexus a răspuns:

Este din cauza laptopul-ui. Sunt multe probleme specifice.
1. Laptopul este prea incins. Incearca sa iei un cooler de laptop extern.
2. Incearca sa iei CCleaner si sa dai un scan. Poate iti merge mai bine.
3. Poate sa fie de la anumite piese din lapop care nu prea pot fi inlocuite. In cazul tau, cred ca e placa video.