| anonim_4396 a întrebat:

Am un pc cu un procesor i7-4770S si cu o placa video gt730(slaba),si o sursa de 230v.Cu acel procesor si cu o sursa Sursa Xilence Performance A+ XP630R8, 630W, si cu o placa video gtx1050 OC2GB este compatibil? Si daca da se pot muta intr-o carcasa Carcasa Segotep Dawning Blade Black?

Răspuns Câştigător
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Si procesorul accepta pana la Intel i7
Intel Xeon
memorie ram slot are 4 + tip memorie : ddr 3

3 răspunsuri:
| georgeenglezu2016 a răspuns:

1. sursa se va pozitiona jos
2. placa video: trebuie sa stii ce pci x16 3.0 si daca placa de baza suporta placa video dedicata.
3. carcasa segotep da se poate muta, dar trebuie sa il duci la un service

| Danny_Duța_1980 a răspuns (pentru georgeenglezu2016):

Placa de baza se numeste: ASRock B85M Pro3 suporta?

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru Danny_Duța_1980):

Da suporta