| BodoGenn a întrebat:

Salut, am un PC cu urmatoarele cerinte= AMD PHENOM II x2 555 Black Edition 3/2 GhZ, 4096 GB ram, GT 430 1 GB DDR 3 Gainward Edition, Windows 7 64 bits si DX 11, intrebarea este...pot rula jocul Call of Duty Advanced Warfare cu un patch sau un program anume...

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nici o șansă. Nici măcar pe low.
Am eu dual core la 3GHz, 4GB DDR3 și GT610 2GB DDR3 și nu-mi merge.

6 răspunsuri:
| Kampion a răspuns:

Fa un upgrade la 16 gb ram / 8gb ram / 6gb ram. Orice windows mananca ceva, un antivirus, skype, mess si jocul va rula in 5 6 fps pe normal
Daca il pui pe low iti merge mai bine
Iti recomand sa joci CS:GO iti va merge bine si e jucat de multa lume.
Funda

| YingYang a răspuns:

Eu zic ca, da! Poti rula jocul, si o sa ai probabil intre 20-26 sau mai putin sau mai mult FPS

Doar ca e mica problema cu memoria, ai doar 4GB si windowsul acela mananca intre 900-800 de MB cand e gol, si daca mai ai si antivirus pornit si alte chestii pe calculator, nu o sa-ti fie de ajuns si pentru joc, dar va merge.

Daca nu faci upgrade la ram, iti recommand sa schimbi Win7-ele cu Windows XP-64...
Bafta!

| BodoGenn explică (pentru YingYang):

Aveti toti o opsesie cu antivirusul si windows-ul...pai daca schimb windows 7 cu xp nu mai pot juca jocuri 2012-2015...pentru ca win xp nu este suportat de jocurile mai noi ca sa spun asa, si saracul antivirus nu imi face nici pic de greutate cand ma joc.

| YingYang a răspuns:

Am uitat sa te intreb. tu care modern warfare vrei sa joci? ca sunt mai multe. laughing

| BodoGenn explică:

Mersi frumos tuturor, aveti mare dreptate ca nu il pot juca...din cauza placii video, l-am descarcat si instalat si cucu... YingYang sa stii ca am terminat toate felurile de Call of Duty, pana la Advanced Warfare/

| ionutcatalin918 a răspuns:

Salut acel call of duty advance warfareare 6 gb ram s-ar putea sa iti mearga me calitate low happy