| cristiFCSB123 a întrebat:

Am un procesor Intel pentiun g3420 de 3. 2ghz, un dual-core, 4gb ddr3 de ram, o placa video nVIDIA gt630 si o placa de baza h81m plus. Daca mi-as cumpara inca 8 gb de ram, si as schimba placa de baza cu un rx 460 de 2gb ddr5, mi-ar duce fifa 17 in 60fps+?

Răspuns Câştigător
| IIph1nkyII a răspuns:

Ți-ar duce orice joc dacă ți-ai lua un alt procesor și ți-ai adăuga ramii aceia

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Dacă ai un procesor bun, placa video buna si memoria ram buna îți garantez ca o sa îți meargă oricum în jur de 60 de fps dar cred că îți merge si peste 60 fps

| mahupetrisor a răspuns:

Exista site-uri gen game-debate.com sau systemrequirementslab.com in care selectezi jocul, introduci componentele si el iti spune cat de bine ar trebui sa iti mearga jocul.

| Guiinnmortal a răspuns:

Logic ca da

| VladGU a răspuns:

Zic ca mai bine ti.ai schimba placa in 730 sau cv de genu. 730 nu e scumpa si e buna eu am 730m si i7 si merge de minune (am laptop). Funda?

| CPAElites a răspuns (pentru VladGU):

Esti cretin? RX 460 e de 6 ori mai performanta decat ca*atu ala de gt 730...

| Alyex469 a răspuns (pentru CPAElites):

Nu trebuie sa fi retard si sa il faci cretin...