| Bogyutzzz a întrebat:

Procesor: Intel Pentium G3258 Dual Core Haswell 3.20 GHz, skt. 1150
Placa de baza: Intel H67, DualDDR3-1333,4xSata2, 6CH HD AUDIO, GBLAN, USB3.0
Memorie Ram: 8GB DDR3/1333
Unitate Optica: Samsung 24x DVD-RW SATA
HDD: Western Digital Caviar-Blue-1tb-7200rpm-Sata-lll-64mb
Placa Video: Placa Video Zotac Nvidia-GeForce-gtx-650-Synergy-edition-2gb-ddr5-128bit

Sau

Sistem IT MYRIA STYLEV8, AMD Richland A8-6600K 3.9GHz, 6GB, 1TB, AMD Radeon HD 8570D, Linux+Placa video nVIDIA-geforce-gt630-2048mb-ddr3-128bit

Sau

AMD Athlon X2 340 3. 2GHz, 6GB 1600mhz, 1TB Sata3, AMD Radeon R7 240 2GB DDR3

Care este mai bun pentru gaming?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Primul, desigur. Ramine intrebarea de unde il iei, parca vad ca e gata montat pe undeva cu placa de baza si sursa de rahat... unde mai pui si ramul ala la 1333 cind procesorul suporta 1600 fara probleme.

| Bogyutzzz explică (pentru KodrutZ):

L-am gasit pe un site avea procesor Intel pentium dual core g3240 si plava video nVIDIA geforce 210 2gb ddr3 hdd sata2 750gb care le-am inlocuit cu ce am scris mai sus, despre placa de baza n-am nici o informatie clara si despre sursa n-am chiar nici o informatiesad

| KodrutZ a răspuns (pentru Bogyutzzz):

Aaaa, ok, deci era un sistem de-ala facut la panarama. Presupun ca bugetul maxim e undeva pe la 1800-2000 RON, asa ca uite pe ce as merge eu in banii astia - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/855003/

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Bine, mint - ca video as lua un GTX 750. Zi care e limita de bani si iti fac o configuratie special pentru tine si bugetul tau.