| هوراس a întrebat:

am un video filmat cu fraps, video-ul are 10 minute, și ocupă 6GB. când vreau să îl încarc pe youtube, îmi arată că durează în jur de 107 minute... ce să fac să ocupe mai puțin? și să dureze mai puțin încărcarea pe youtube?

Răspuns Câştigător
| Makee a răspuns:

Downloadeaza Camtasia Studio 8. Ai o optiune "Import media" si acolo selectezi video-ul. Mai ai o optiune "Produce and Share" si acolo alegi "Produce and Share", apoi mai ai niste optiuni iar tu o alegi pe cea care scrie "MP4 only (up to 720p) si il lasi sa se faca. Apoi il incarci pe Youtube.
Funda?

3 răspunsuri:
| Planta55 a răspuns:

Foloseste Virtual dup selecteaza fisierul compreseaza-l si apoi dai salveaza in.avi si de la 6 GB la cativa MB

| هوراس explică (pentru Planta55):

Am încercat, și ocupă de 2 ori mai mult happy

| Planta55 a răspuns (pentru هوراس):

Depinde de codec de exemplu eu folosesc x264vfw si mil face de 4 ori mai mic dar odata cand nu am ales codecu din 3 gb mi l-a facut de 26. 67GB