| adokdgaok a întrebat:

Deci, am un video pe care vreau sa-l incarc pe youtube, are durata de 39secunde, l-am inregistrat cu Fraps si e.AVI si are o marime cam mare, mai exact 980MB, ca sa-l incarc pe youtube dureaza 280minute, mi se pare exagerat, nu pot face nimic ori sa scad marimea ori sa scad durata de incarcare?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Omule, nimeni nu urca fisiere atat de mari pe youtube. Ai nevoie de un program care sa-ti comprime fisierul video. Dar o solutie pe moment ar fi urmatoarea:

Deschizi Start si cauti programul Windows Movie Maker.

Inserezi clipul facut de tine.

Salvezi filmul (File/Save Movie File) ca si format WMV. Nu uita sa selectezi Best Quality.

Astepti pana programul face conversia.

De la 980mb ti se va reduce marimea fisierului la cam 30MB. Si da, se pot urca clipuri WMV pe Youtube.

| adokdgaok explică (pentru Andrei7520152):

Si alta solutie? Calitatea video-ului nu e foarte buna cu.WMV

1 răspuns: