| Iulian_Croiala_1992 a întrebat:

Salut.am un xbox 360 si cand bag un cd imi apare dar nu mereu acest mesaj "acest cod de regiune al discului este incorect pentru aceasta consola"... mai exact ce trebuie facut? multumesc.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Adica e ntsc si merge doar ntsc. Si pal-pal. Ntsc e America si Pal Europa

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Inseamna ca xbox-ul nu e compatibil cu jocurile deoarece e blocat pe regiunea a si jocurile sunt pentru regiunea b. Se poate moda dar nu mai poti juca multiplayer.

| Iulian_Croiala_1992 explică (pentru Wr3nch):

Adica e ntsc si merge doar pal.