| ionuttt11 a întrebat:

Salut.

Am urmatoarele specificatii
Placa video ati readon hd 4450 cu 128 memoria video dedicata,procesor Intel 2, 5 dual core, 2 gb ram, win 7 64biti, Mi-am cumparat jocul battlefield bad company 2 si mergea in reluare, asa ca mi-am schimbat placa video si mi-am pus nVIDIA ge force 210 cu 1 gb memoria video dedicata si tot la fel imi merge.Trebuia sa reinstalez jocul dupa ce am schimbat placa?
Va implor ajutati-ma.Dau funda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai luat Nvidia GeForce 210, iar a mea e Nvidia GTX 630. E o diferenta nu? Trebuia sa te gandesti de la inceput. Cu 1 GB nu prea ai ce sa faci cu jocul ala. Cumpara de pe eBay o placa video cum am eu, si nu vei regreta, costa doar 50 de euro. Nvidia GeForce GTX 630 4 GB.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba are placa ta video 4gb memorie videolaughing memoria video ajuta doar daca te joci pe rezolutii mari desi ma indoiesc, apropo e GT 630 nu gtx.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

E gtx, daca vrei iti fac poza pe cutiewinking

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca imi dai tu un site cu specificatiile unui GTX 630 te credlaughing

| DuDDy24 a răspuns:

Nu ai facut o alegere prea buna cumparand acea placa video, geforce 210, desi are 1 gb e sub hd 4450 ca si performanta http://www.game-debate.com/....../index.php
De obicei jocurile nu trebuiesc reinstalate, dar poti incerca...nu cred ca o sa schimbe asta cu ceva faptul cum se misca jocul.
Daca esti interesat pe o placa video care sa iti duca jocul asta am eu un radeon HD 6670 1Gb ddr3 128 bit care iti duce Battlefiel BC 2 pe maxim fara probleme, o dau la 150 lei si mai are 2 ani garantie si e muuuult peste ce placa video ai acum;)