| DituAndrei99 a întrebat:

Are cineva laptop cu placa gt 740m si rezolutia de 1920x1080? Daca da, ati incercat niste jocuri cum ar fi assassin's creed unity si nfs rivals?
Si pe ce detalii?
Multumesc

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Gt 740m nu poate rula unity nici la cea mai mica rezolutie cu detaliile la low, darminte pe rezolutie HD cum ar fi 1080p. De asemenea si la nfs rivals aceeasi poveste.
Este o placa video destul de slaba pentru aceste 2 jocuri.

| DituAndrei99 explică (pentru Jipa95):

Atunci ma dau pe gtx laughing
Adica pe un Lenovo y50-70
Ce zici?

| Jipa95 a răspuns (pentru DituAndrei99):

Dcat sa dai o galagie de bani pe un laptop pe care nu te poti juca mai mult de 40 min jocuri last gen pentru ca intervine supraincalzirea, mai bine nu iti faci tu un pc din piese? http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1006151/
Si acum stai toata ziua si joaca-te in continuare. Crede-ma, iesi mult mai bine asa. Nu se merita laptop-ul.

| DituAndrei99 explică (pentru Jipa95):

Nu prea cred ca se incalzeste asa de redepe. Acest laptop are 2 coolere.
Si oricum, e meserias laptopul.