| Singe a întrebat:

Salut as dori o placa video compatibila cu aceasta placa de baza : DQ45CB si cu sursa : POWER de 450 W este foarte veche de cam 6 ani
Cu proccesorul : Intel Core 2 Duo E7600 (cooler de la Intel Celeron 430 cu pasta termoconductoare)
Hdd Western Digital WDC de 160 gb
Ram : 2 gb ram ddr2 ( 1 gb ram ddr2 Patriot si 1 gb ram ddr2 Elixir )

Răspuns Câştigător
| PurpleKusH a răspuns:

Pai poti sa scrii pe google numele placii de baza si ai colo toate detaliile despre toate specificatiile ei
INCLUSIV CE COMPONENTE SUN COMPATIBILE PE EA PLACI VIDEO SAU PROCESOARE
oricum problema la placile de baza e mai mult cu procesorul placiile video sun toate cam suportate
Poti totusi sa iti iei si una buna si compatibila din seria nVIDIA geforce 700 series 710 gt sau mai cauti pe net care iti place si iti permiti

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Nu ai spus ce buget ai si daca carcasa PC-ului este de tip Tower sau SFF.

"POWER de 450 W" NUMELE PRODUCATORULUI SI MODELUL?