| LanGooP a întrebat:

Azi am o intrebare legata de hardware. Am o sursa Aline de 400W. Am o placa video Gainward GeForce 9500GT. Ar putea sa ruleze aceasta placa video daca pun in plus doua hard-disk-uri? Daca da, as putea sa rulez CS:GO la low 30 FPS? Mentionez ca am configuratia urmatoare:

Procesor: Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz.
Placa de baza : Biostar P4M900 M7 -FE
Sursa: Aline de 400W.
Hard-disk-uri : Un Western Digital Caviar Blue de 160GB si un Western Digital de 80 GB.
Ram: 2GB DDR2

Răspuns Câştigător
| MiddyMo a răspuns:

Nu stiu cat de reali sunt 400W aia, dar la ce configuratie ai tu iti duce. Placa video din ce am vazut este cu racire pasiva ( nu are ventilator ) oricum nu suge mult. Cat despre CS:GO iti va merge dar, te sfatuiesc sa faci un upgrade la placa video, totusi la 30fps e cam prea jos, macar un 60fps sa joci sa ti se miste si tie bine. La explozii, fum chestii de genul e posibil sa iti sacadeze.CS:Go la cerinte minime cere un procesor Intel Core 2 Duo E6600, este sub al tau, la Rami cere 2GB, iar placa video minim 256mb compatibila cu DirectX9 si suport pentru Pixel Shader 3.0 si cica 8 GB spatiu pe hard, dar mie mi-a luat 11 cand l-am instalat laughing

| LanGooP explică (pentru MiddyMo):

Eu,la aceasta placa video, am pus un cooler pentru o mai buna racire.La CS:GO eu o sa pun setarile la minim pentru a-mi merge. Sper sa fie Ok, oricum, Mersi Frumoswinking

| CPAElites a răspuns (pentru LanGooP):

Nu as risca cu petarda aia. dabia scoate 180w.
Sigur va tine cateva luni, strange bani si cumpara una de calitate cu eficienta.