| Boomber a întrebat:

As dori si eu sa achizitionez un PC nou dar nu sunt sigur daca comopnentele sunt bune. Fac trecerea de la un laptop cu placa video integrata pe care nici Dr.Mario nu merge.
Componentele sunt urmatoarele:

-Procesor: I5 6600k (generatia noua)
-Placa video: Gtx 970 OC STRIX
-Placa de baza: Asus Z170 PRO GAMING
-SSD: Kingston HyperX 3k 2.5 240GB
-Carcasa: NXZT G440
-Sursa: 720W
-Ram: 8 GB HyperX Savage

Credeti ca as putea rula fara probleme noile jocuri pe ultra, pe un monitor full hd?

6 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Daca nu ai nevoie de Overclock, nu vad rostul acelui i5 6600k, un i5 4590 face acelasi lucru in gaming, sursa ...hmm,ce brand este?

| Boomber explică (pentru vidii):

Inter-Tech Argus APS-720W, 720W, PFC Activ

| vidii a răspuns (pentru Boomber):

Sursa nu e prea ok, decat inter-tech de 720w mai bine un corsair/seasonic/bequiet de 500

| vidii a răspuns (pentru Boomber):

Ce buget ai?
Vei face overclock?

| Boomber explică (pentru vidii):

Buget aproximativ 5500 lei.
Dar as prefera din eMAG, deoarece unitatea vreau sa o cumpar in rate.
Overclock nu voi face, vreau doar sa imi mearga jocuri precum: GTA V Crysis3, BF4 etc pe o rezolutie de FULL HD

| vidii a răspuns (pentru Boomber):

Si de pe pcgarage poti sa cumperi in rate
in 5000 lei ai
- i5 foarte puternic
- placa de baza dotata
- 8gb ram
- 1tb hdd
- 120gb ssd
- gtx 970
- sursa de calitate
- carcasa foarte ok
- dvd-rw
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1314643/
+ asamblare
http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/

Ajungi la 4800 lei, si ai un sistem foarte performant ..decat sa dai 5500, si de pe pcgarage poti cumpara in rate