| TCostel a întrebat:

Salut as dori un sfat doresc un pc pentru farming simulator 2022 care ar fi mai ok?
1 Desktop PC Wolf Shadow cu procesor Intel® Core™ i5-6500 pana la 3. 60GHz, Memorie 8GB DDR4, 480GB SSD, Video Radeon RX 550 4GB GDDR5, DVD-RW
2 Sistem Desktop PC Gaming RX - QuadCore® Ryzen3-1200 la 3. 40Ghz TURBO, 16 GB RAM DDR4, 1000GB SSD, VIDEO 2GB GDDR5 Geforce GT730 (Care ar fi mai ok pentru ce am eu nevoie)

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Merge cu specificatiile pe care le-ai zis mai sus! pentru ca cerintele recomandate pentru FS 2022 sunt :

Processor: Intel Core i5-5675C or AMD Ryzen 5 1600 or better

Graphics: GeForce GTX 1060 or Radeon RX 570 or better (min 6GB VRAM)

la placa video setezi mai pe mediu detaliile grafice in joc, cerintele de mai sus sunt cerintele recomandate de producator (ele sunt mai sus decat cerintele minime!) si chiar si la cerintele recomandate esti la limita; in schimb le depasesti pe cele ale producatorului vis-a-vis de cerintele minim, denumite Minimum System Requirements

pe scurt da poti juca!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Salut,ai mai pus o intrebare dar cu alte 2 PC-uri in versus!
Nu cauta neaparat PC-uri gata asamblate vandute de top felul de platforme gen pcgarage etc, mergi la un service It serios din orasul tau si roaga-i sa iti configureze un PC din piese vei iesi mai ieftin
Sau si mai bine, mergi in orice magazin ALTEX sau EMAG si la fel poti cere gratuit in functie de bugetul tau sa iti faca un PC din componente, vei iesi fie mai ieftin decat PC-urile asamblate vandute sub tot felul de denumiri comerciale, fie la acelasi pret cu PC-urile gata asamblate vandute in magazine de specialitate, insa iti vei putea pune in aceeasi bani piese mai performante putin decat sistemele gata asamblate!
De asamblat apoi componentele o fac fie cei de la care cumperi fie mergi cu piesele sigilate la un service IT si stiu eu contra sumei de 150-250 de lei iti asambleaza ei PC-ul cap coada!

| TCostel explică (pentru Simpatic):

Ok eu vreau gata asamblat pentru jocuri in mod special farming simulator 2022. (i5-6500 procesor si placa video radeon rx 550 4gb ) oare merege jocul

| Simpatic a răspuns (pentru TCostel):

Merge cu specificatiile pe care le-ai zis mai sus! pentru ca cerintele recomandate pentru FS 2022 sunt :

Processor: Intel Core i5-5675C or AMD Ryzen 5 1600 or better

Graphics: GeForce GTX 1060 or Radeon RX 570 or better (min 6GB VRAM)

la placa video setezi mai pe mediu detaliile grafice in joc, cerintele de mai sus sunt cerintele recomandate de producator (ele sunt mai sus decat cerintele minime!) si chiar si la cerintele recomandate esti la limita; in schimb le depasesti pe cele ale producatorului vis-a-vis de cerintele minim, denumite Minimum System Requirements

pe scurt da poti juca!