| NeaguSeby a întrebat:

Salut, cam cât de bun este acest PC pentru Farming simulator 22?
Procesor: Intel Core i3-8100 CPU 3.60 GHz
Memorie Interna : 512GB SSD
Memorie Ram 8GB DDR4
Placa Video: Nvidia GeForce GTX 1050

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Asta e putin mai bun DAR nu cu mult! Are placa video mai buna dar procesor de 2 bani! Uiti de frat-su dai de tat-su... laughing
Hai sa-ti zic eu minim de ce ai nevoie: deci procesorul sa fie de minim i5 gen 10 iar placa video minim RTX 2050! Daca schimbi cu ceva mai nou de atat e si mai bine dar pentru gaming sa-ti mearga pe el toate jocurile un 5 ani de zile fara probleme de asta ai nevoie!
Ramii sa fie de 16 gb si un SSD de 500Gb restul nu conteaza!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești cam la limită dar merge!

| lpavel a răspuns:

Destul de bun, DAR e o prostie sa cumperi un pc de rahat pentru un joc de 2 bani! Cand te plictisesti de acel joc ce mai joci, la asta nu te-ai gandit?

| NeaguSeby explică (pentru lpavel):

Dar acesta?
placa de baza Asus cu procesor Intel i5 gen 3 3.1 GHZ
placa video Nvidia Geforce GTX 1650 4GB
memorie ram 8GB DDR3 Hyper
SSD Kingstone 240GB + 1TB HDD Toshiba
3 Porturi usb 2.0
Intrare HDMI + 2 displayport (placa video)

| lpavel a răspuns (pentru NeaguSeby):

Asta e putin mai bun DAR nu cu mult! Are placa video mai buna dar procesor de 2 bani! Uiti de frat-su dai de tat-su... laughing
Hai sa-ti zic eu minim de ce ai nevoie: deci procesorul sa fie de minim i5 gen 10 iar placa video minim RTX 2050! Daca schimbi cu ceva mai nou de atat e si mai bine dar pentru gaming sa-ti mearga pe el toate jocurile un 5 ani de zile fara probleme de asta ai nevoie!
Ramii sa fie de 16 gb si un SSD de 500Gb restul nu conteaza!