| Marceltst a întrebat:

As vrea sa imi configurez un PC, dar nu stiu sa aleg sursa ( cati W ).
Imi puteti spune dupa ce criterii se alege sursa?

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

E o configuratie foarte buna, alege o sursa cu 5-6 protectii, 500-600 W, undeva pe la 210-230 lei.

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Salut Valentin!
Sursa trebuie sa aiba minim 4 protectii, spre 6 protectii, si undeva la minim 400 W spre 600, oricum, pc ul tau nu o sa
consume 400, o sa consuma spre 200W aproximativ.

O sursa decenta, gasesti la 170-200~ lei, iar o sursa buna, care are si multe cabluri, de care posibil sa ai nevoie pentru placa video, ventilatoare etc, spre 250 lei.
http://www.pcgarage.ro/surse/super-flower/sf-550p12xp/
asa ceva e destul de bun

Uite un cod de reducere pentru pc garage: WA6S16MR
Dupa ce bagi produsele in cos, fix unde scrie pretul total, e ceva cu rosu, acolo bagi codul acela.
Bafta!

| Marceltst explică (pentru AlexDFY):

Cam astea sunt piesele.
Mission sg ggm 2.7 + gsm 2.1
Asus drw-24d5mt
Mission sg ggx 2.0
Gigabyte geforce gtx 1060 g1 rock 6g
Seagate barracuda 2tb
Kingston ssdnow uv400 120gb
Corsair vengeance lpx black ddr4 2x8gb
Noctua nh-d15
Gigabyte ga-z170x-gaming 3-eu
Intel core i7 7700k 4. 2ghz
Razer deathstalker chroma

| AlexDFY a răspuns (pentru Marceltst):

E o configuratie foarte buna, alege o sursa cu 5-6 protectii, 500-600 W, undeva pe la 210-230 lei.