| Nicolescu_Alberto_1999 a întrebat:

Salut happy
As vrea sa imi spuneti/recomandati niste pieses pentru PC, as vrea sa ruleze Gta 5 pe Setarile Medium-High, CS-GO, League Of Legends fara lag si nici sa nu am prebleme cu jocurile urmatoare 2018-2019 Gta 6 etc
Pret maxim : 500-600 Eurowinking

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Uite pc-ul facut de mine este forte bun mai ales pentru gaming cat si pentru streaming, ai un processor cu 4 core-uri si 8 thread-uri
600 euro=2, 737.49 lei si eu ti-am facut pc-ul la pret de 2, 704.55 lei, uite configuratia, bine daca esti in alta tara poti cumpara de la magazinele de acolo

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2774866/

3 răspunsuri:
| LibroHacker a răspuns:

Placa de baza : Gigabyte GA-B85-HD3 Chipset B85
Gpu : GeForce GTX 960
Cpu : Procesor i5-4590
Ram : HyperX 8GB (1600 MHz)
Hard : SATA-III (1T)
Sursa : EP-650S (650 Watt)

Daca vrei pc pentru jocuri iti recomand placi gen 1050 TI in general placa video pune amprenta cand vine vorba de jocuri, nu procesorul sau ramul, procesorul pune amprenata cand vine vorba de randare sau chestii de genul asta, oricum ce ti-am dat acolo te ajuge la vreo 400 euro maxim,cat despre periferice, carcasa, dvd, etc sunt deciziile tale, desigur te poti inspira din setupurile facute de ce-i de la pcgarage.
Ex : https://www.youtube.com/watch?v=_rgdVZm8XJA

| Nicolescu_Alberto_1999 explică (pentru LibroHacker):

Iti multumesc pentru raspuns, dar o sa merg pentru configuratia lui "alexboss2020" doarece are inculs acel Procesor "AMD Ryzen 5 1400 3. 2GHz box" iti multumesc oricum happy

| alexboss2020 a răspuns (pentru Nicolescu_Alberto_1999):

Nu doar doar procesorul dar si placa video mai buna si are 4gb fata de 2gb cat are gtx 960.Si inca un lucru ai frecvente mai marivla ram si procesorul e de ultima generatie, crede-ma o sa te tina mult acele 4 core-uri 8 thread-uri poti face si streaming daca vrei.