| HardCore7750 a întrebat:

Salut, As vrea sa intreb in legatura cu game tester
Cate ore pe zi trebuie si te joci
Cum e sa lucrezi la game tester
Cat de greu e
Ce cunostinte trebuie sa stii
Cu cat esti platit pe luna
Ce trebuie mai exact sa faci
Unde trebuie sa lucrez, acasa sau la sediu
Cati ani trebuie sa am
Cate zile pe saptamana trebuie sa lucrez
Si sa imi mai spuneti mai multe despre game tester
FUNDA pentru cine imi raspunde la toate intrebarile

Răspuns Câştigător
| mihai96alex a răspuns:

laughing Eram si eu la fel de incantat ca tine la auzul acestei idei...
Sa fii game tester e nasol, salariul este in jur de 8 milioane, asta daca lucrezi vreo 10 ore pe zi. Nu este greu, dar este foarte obositor. Nu trebuie sa stii nimic, nici macar sa ai experienta in jocuri. Nu ai restrictii de varsta, dar in general studentii fac asta. Trebuie sa lucrezi la sediu la ei, cu program fix, aproape toata ziua, 5 zile pe saptamana, poti sa fii si part-time.
Trebuie neaparat sa lucrezi la sediu la ei, altfel nu merge.
Concret ce trebuie sa faci: Testezi un joc, o portiune foarte mica a acestuia.
Procedura e simpla, oricine poate sa faca asta:Urci si cobori o scara sau altceva incontinuu timp de 2-3 ore. Notezi pe o hartie ce vezi in neregula cu jocul. Apoi treci la alta portiune si faci acelasi lucru.
Daca te faci game tester o sa ti se iasa toata viata sa mai joci ceva pe calculator.
Crede-ma, decat sa te faci game tester, mai bine imparti fluturase pe strada sau muncesti pe santier, este mult mai relaxant asa.

| HardCore7750 explică (pentru mihai96alex):

Mie imi place sa testez jocurile, 10 ore mi se pare cam mult, sa lucrezi la el la sediu e naspa, acasa e fain, chiar 2-3 ore pe o scara nasol, si nu cred ca da doar 800 lei, e putin, am vazut pe un site ca da intre 1.000 si 2.000 lei

| mihai96alex a răspuns (pentru HardCore7750):

Ideea este ca in Romania exista destul de multi indivizi capabili sa lucreze in conditiile astea doar de dragul de a se juca la locul de munca. Treaba si mai nasoala este ca nu prea ai posibilitati de dezvoltare in cariera. Exista posibilitatea ca tu sa te angajezi la Ubisoft, iar daca rezisti doi ani si esti extraordinar de bun la asa ceva, sa te trimita aia la Montreal unde o sa fii foarte bine platit. Problema este ca nu iti garanteaza nimeni ca o sa se intample asta, si ai foarte multe de indurat pana ajungi acolo.
Oh, by the way, am uitat sa zic ca trebuie neaparat sa stii engleza daca daca vrei sa te apuci de game testing (rapoartele se fac in engleza).

| HardCore7750 explică (pentru mihai96alex):

Pai, traduc cu bing translator, daca lucrez acasa