| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de metin2ro dar sa o iau de la 0 ar necesita extrem de mult timp.Cel mai mult mi-ar placea un cont pe la level 30-40. Daca aveti un cont pe care nu il mai folositi si vreti sa mi-l dati as fi foarte recunoscator.Nu ma intereseaza serverul si nici caracterul.

2 răspunsuri:
| xZeRo a răspuns:

Salut, Darius!
In primul rand, fiecare varsta a omului are anumite bucurii cat si provocari.
Inteleg ca tu ai o dorinta puternica de aventura si vrei sa iti depasesti limitele.
Am sa iti spun ceva despre mine. In clasa a VI-a m-am apucat de metin2 ro datorita unui prieten. Devenise destul de distractiv si acest joc imi hranea setea de aventura.
Pana cand, au sosit clipe grele in care ma simteam nerabdator sa mai joc in weekend, caci atunci ma lasau parintii. Vorbeam exagerat de mult cu colegul meu de banca despre peripetiile si realizarile pe care le aveam pe metin. Ajung in clasa a VIII-a iar mama mea este dezamagita pentru ca sunt slab pregatit la matematica. Si dependenta de metin2 era cauza principala a acestui esec personal.
Eram si un copil foarte timid pentru ca stateam acasa pe metin in loc sa fac ceva util pentru ceilalti oameni.
Am lasat-o mai usor cu metin-ul si m-a dus bunica la meditatie pentru matematica. La simulare iau 3, 65. Cu multa truda si mai ales, abtinere de la a juca jocuri pe PC am reusit sa iau note acceptabile la evaluarea nationala.
Am inceput sa constientizez ca atunci cand in lumea reala sunt implinit, numai am nevoie sa joc jocuri. Cateodata mai intram pe metin.
Ajunsesem sa am nivelul 52 sau 54 in clasa a XII-a. Am intrebat un preot daca sa vand contul si sa dau milostenie. El mi-a spus ca nu, sa-l sterg. Pentru ca eu am avut aceasta patima si nu trebuie sa o incurajez si pe altul sa piarda timpul.
In concluzie, ai variante mult mai interesante si captivante cu care sa iti ocupi timpul si iti recomand sa nu joci metin2 ro.
Sa te ajute Domnul Iisus!

| Dariuselul456543 a răspuns (pentru xZeRo):

Apreciez ca ti-ai dat foarte mult interesul in raspunsul tau dar ai inteles gresit.Pur si simplu m-a apucat nostalgia si am zis de ce nu. Oricum eu ma joc pe pc doar cand ma intorc vineri de la scoala si in weekend.Pur si simplu as vrea un cont mai bunicel sa ma distrez jucand cand ma prinde cheful. Oricum eu am si alte jocuri si ma joc in mod regulat deci sunt sigur ca nu o sa fie vorba de dependenta.