| StuzZ a întrebat:

As vrea sa stiu ceva cand ai ruter ai IP rotabin sau nu

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

NU are legatura routerul cu IP-ul primit de la promoterul tau de internet! Poti sa ai IP static(routabil) sau dinamic(neroutabil). IP-ul routabil este acel ip vizibil in internet, celalalt nu e vizibil(neroutabil) este ip al unei retele. Ca sa aflii IP-ul tau intra aici http://www.checkip.org/
Ca sa vezi ce IP ai, daca este routabil sau nu ->>> intra in Start->run ->cmd. in cmd scrie comanda -> ipconfig -all si da click pe Enter ->in primele linii vezi daca este routabil sau nu.
Bafta!