| Mysel a întrebat:

As vrea sa stiu daca cumpar un windows 7 din magazin, il pot refolosi pe mai multe calculatoare sau doar pe un singur calculator?
sau daca cumpar un calculator cu tot cu cd-ul de windows, windows-ul il pot refolosi pe alte calculatoare?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu; o licență = un calculator. Doar dacă nu cumperi un CD cu multilicență.

| KodrutZ a răspuns (pentru mihai69):

Licentele multivolume de regula nu vin cu nici un CD, iei frumos ISO-ul untouched de la MS si le instalezi pe retea, sau dupa un install faci imagini si le replichezi pe statiile din retea. http://www.wikihow.com/Buy-Multiple-Windows-Licenses