| laugh1997 a întrebat:

Salut as vrea sa stiu si eu cand vreau sa imi fac un servar de minecraft fac tot dar cand dau pe run ca sa deschid servarul imi zice cv de port da ca stiti cv va rog sa imi spuneti.
MS!

1 răspuns:
| RaulFarkas a răspuns:

Iti zice ca portul pe care ai pornit serverul e deja folosit, iti propun sa faci portforwarding la un alt port diferit de cel din setări. Ca sa il schimbi mergi in server properties si schimibi portul actual care de obicei 25565 in 25566 sau 25567.
Ca sa faci port forwarding iti dau aici un link: http://m.youtube.com/watch?v=PmOLxH2Udg4