| svr2011 a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva despre Xbox: de exemplu eu nu am LCD sau LED si asta ma ingrijoreaza pe mine pentru ca eu am un SAMSUNG are ecran destul de mare insa nu e plasma si ma intrebam daca jocurile au aceeasi grafica pe televizorul meu ca pe LCD. Va rog frumos vreau raspuns repede! FUNDA

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu. Un transfer analog nu este acelaşi lucru cu unul digital.

| svr2011 explică (pentru Arthur):

Pai de ce nu ar avea aceeasi grafica?

| Arthur a răspuns:

Ai pierderi de calitate datorită limitelor tehnologiei analogice. Mai intervin şi pierderi la conversia digital analog, respectiv PC > monitor clasic. E acelaşi lucru cu transmisia unui film 3D vizionat clasic la recepţie sau un sunet transmis stereo dar recepţionat mono datorită limitărilor impuse de receptorul mono aflat la îndemână.
Aş putea intra în detalii tehnice dar sper că m/am făcut oarecum înţeles.

| svr2011 explică:

SI cam ce grafica ar avea jocurle ca pe psp sau ps2? sau cum?