| Ionut_Luk_1992 a întrebat:

Salut, as vrea si eu niste recomandari de jocuri si daca se poate si site.le unde le gasesc pentru un laptop cu urmatoarea configuratie: ASUS, K53U. Procesor: Amd E-350 (2CPUs) 1,6 GHz, RAM 4Gb, DirectX 11 si Windows 8 Pro 32-bit.
P. S. De preferat as vrea jocuri gen simulator sau actiune.
Multumesc anticipatwinking

10 răspunsuri:
| SonicTheHedgehog a răspuns:

Si ce placa video ai? Placa video e cea mai importanta in GAMING happy

| KodrutZ a răspuns (pentru SonicTheHedgehog):

Placa video integrata, procesor EXTREM de slab, o sa joace Minesweeper si Solitaire. Nu de alta, dar eu am un RM-75 din 2009 pe laptop si se misca jalnic. Al lui e si mai slab ca al meu, chiar daca e mai nou. Macar consuma mai putin curent...

| Ionut_Luk_1992 explică (pentru SonicTheHedgehog):

Asa e ai dreptate, am cam omis ceva foarte important, imi cer scuze.
AMD Radeon® HD 6310 Built-in E-350 (Dual Core)

| Ionut_Luk_1992 explică (pentru KodrutZ):

Sper ca glumesti, pentru ca intr-adevar e mic si nu ma astept sa ruleze jocuri foarte mari, dar totusi nici joculete gen miniclip.com big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut_Luk_1992):

Nu glumesc deloc. Uite aici - http://www.tomshardware.com/......2905.html. Majoritatea jocurilor testate abia se misca la lowest details. Ce rezolutie are laptopul tau?

| Ionut_Luk_1992 explică (pentru KodrutZ):

Nu are cum pentru ca eu il am de putin timp insa stiu ca persoana care la avut avea CS si NFS pe el nu stiu exact ce versiuni, dar mergeau destul de bine.
O sa ma uit de rezolutie daca nu imi prind urechile pe aici, ca prea am folosit win 8...si app de link, nu imi merge apare o eroare.

| Ionut_Luk_1992 explică (pentru KodrutZ):

1366 x 768 (32 bit) (60 Hz) cred ca asta e rezolutia.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut_Luk_1992):

Sterge punctul de la sfirsit si o sa mearga linkul.

| Ionut_Luk_1992 explică (pentru KodrutZ):

Mda, am aruncat o privire pe acolo doar ca as vrea sa incerc totusi cateva jocuri poate daca sunt versiuni mai vechi o sa mearga...cumva big grin asa ca daca stii vreun link e binevenit, oricum mersi pentru informatii.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut_Luk_1992):

Incearca jocuri de dinainte de 2005...