| Eduarrd a întrebat:

Salut, astazi mi-am reinstalat Windowsu', inainte aveam XP sp3 dar acum am Windows 7 Home Basic.
Problema cred ca e de la DirectX, cand intru in CS(Counter Strike) dau rezolutia 1024*240 si openGL nu mai imi merge cs-ul.
La NFS World cand dau play imi da eroare
"No DirectX device found".
Ce as putea face? Va rog sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| SKuLL909 a răspuns:

Hmm, nu prea ai detaliat problema corect. Poti pur si simplu sa instalezi dirextX, din cate zici tu, incearca si daca nu merge, anunta-ma

| Eduarrd explică (pentru SKuLL909):

Am facut asta, dar ot imi da acea eroare... Am instalat directX 11.

| Eduarrd explică (pentru SKuLL909):

Am incercat asta, am instalat si versiunea 11 si versiunea 9.
Le-am luat de pe Microsoft dar nu stiu de ce nu functioneazastraight face.