| Koder a întrebat:

Salut baieti, incerc sa gasesc un joc pe care-l jucam impreuna cu parintii mei pe primul meu calculator, jocul l-am jucat printre anii 2007-2013. Incerc sa va explic cat de mult pot in detalii ca sa il puteti recunoaste daca puteti, incerc totusi poate careva a jucat acest joc si isi aduce aminte de el, vreau sa-l joc din nou cu parintii mei ca sa ne aducem aminte de vremurile cand eram mic. Jocul acesta pentru mine a fost extraordinar de frumos, nu doar pentru mine, dar si pentru parintii mei. Deci, jocul era pe profile si fiecare profil avea salvarea lui, era de tip candy crush, ceva de genu, un fel de puzzle. Jocul incepea in felul urmator, porneai de la un hambar daca nu ma insel si trebuia sa incepi sa rezolvi asa zise nivele. Pentru fiecare level completat, cu timpul strangeai bani sau ceva de genu incat puteai sa-ti evoluezi hambarul, apoi un gard, rau, moara de vant, animale si chestii de genu, si trebuia sa joci incontinuu pana dezvoltai asa zisa baza. Grafica era destul de frumoasa, levelele erau destul de multe, eu ajunsesem la 300 si aveam o ferma mai micuta dar frumoasa, tin sa precizez ca la un moment dat ca si cum schimbai satul si primeai in loc de hambar o casa si trebuia sa evoluezi casa si tot asa. Totul devenea mai frumos, mama mea ajunsese la level 500 iar tatal meu la 1200, niste ferme superbe deja, mama mea neestiind engleza a intrat din greseala pe profilul tatalui meu si ea cand a observat a iesit si a dat stergere fara sa stie, ea a trebuit impreuna cu mine in timp de 5 zile sa ajungem din nou la nivelul la care era tata, ca sa nu se supere pe noi rau si asa am reusit sa petrec 5 zile zi si noapti cu mama jucand pe rand ca sa reajungem la nivelul tatalui meu. Apoi a urmat sa-i povestim si totul a fost superb. Am ras copios. Va rog ajutati-ma sa gasesc acest joc. Va las aici un joc asemanator : Cradle of Rome 1-2

2 răspunsuri:
| Endita4689 a răspuns:

Eu am jucat pe Facebook un joc asemănător. Se numea The Household. Tot pe Facebook erau jocuri numite Farmville, Big Farm, Farmerama.

| Koder explică (pentru Endita4689):

Multumesc pentru raspuns, din pacate nu este niciunul din cele mentionate de tine, jocul nu era de pe Facebook.