| mucificatorul201 a întrebat:

Salut, bugetul meu este de 2700 de lei, si vreau sa-mi construiesc un pc + sa cumpar un monitor specific acestuia, puteti sa-mi spuneti ce piese imi trebuie astfel incat sa am la un joc de exemplu, cs:go, vreo 200 fps cu graficile pe low-mediu.
va multumesc!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Baranescu_Cosmin_1990 a răspuns:

Scoate 4000 de lei si iti dau un sistem gaming cu o placa video gtx970 un procesor AMD octa core de 3.4 per nucleu 24 de gb memorie RAM, 2, 5 Terra memorie ROM. Iti garantez ca duce orice joc inclusiv Quantum break ( are nite cerinte explozive)