| JeSuisLeRoi a întrebat:

Baieti, am si eu o intrebare. Vreau sa imi construiesc un PC de gaming, mai mediu, ca sa zic asa laughing Nu am cine stie ce buget, imi puteti si mie cum il pot construi? Sau ceva piese recomandate? Merci anticipat big grin

6 răspunsuri:
| CookieFace a răspuns:

Recomand Amd Fx 6300 ca procesor.Placa de baza te orientezi in functie de buget ai grija sa fie AM3+.
Placa video sa zicem un...gtx 750 2GB DDR5.
HDD te orientezi.
Sursele pe care le-a oferit colegu sunt cam prea puternice pentru ce avem aici deci poti lua ceva mai slabut.
RAM--4GB ( te orientezi in functie de placa de baza aleasa)
Carcasa...ca si carcasa.
Daca mai ramane vreo ceva ori pui pentru RAM.
Daca sare peste buget schimbam placa video cu
Sapphire Radeon R7 260X OC 1GB DDR5 128-bit
Site recomandat http://www.pcgarage.ro/

| Jipa95 a răspuns:

Buget?

| JeSuisLeRoi explică (pentru Jipa95):

Sa zicem...in jur de 1.600 lei laughing

| DoK a răspuns:

Nu pot sa recomand nimic fara de buget. Mai bine intra pe un site la vreun magazin si incearca sa faci complectatia care iti pare tie mai potrivita pe masura bugetului tau. Dupa asta skrie pe TPU si o sa vezi cine si ce o sa zica.