| BlackAngel a întrebat:

Salut/Buna TPU!

Am o problema cu pc-u (Nu spuneti ca e windowsu ca dabea l-am reinstalat). Deci:Acum cateva zile incepuse sa imi faca figuri in jocuri adica...se facea ecranu negru si isi revenea dupa cateva secunde.Am zis ca e de la joc. Ziua urmatoare imi facea asa chiar daca nu ma jucam si imi dadea in colt o eroare(daca e sa stie cineva o sa incerc sa il mai deschid si ii zic si eroarea). Pe urma facea asa cam din 5 in 5 minute. Facea cam de 3-4 ori si a 4a oara ramanea ecranu negru sau gri...Si nu mai aveam ce sa ii fac decat sa ii dau restart(bine inteles ca daca il deschidea o lua de la capat)
Eu am zis ca e placa video luni imi iau alta DAR vreau sa stiu sigur sa nu dau bani aiurea pe ea si sa fie alceva!

1 răspuns:
| Ktx86 a răspuns:

Salut. Ar trebui dus la cineva care se stie in PC-uri. Dupa simptome pare sa fie placa grafica, ori racirea la ea e defecta ori memoria ei e pe duca. Dar cum am zis, mai bine du PC-ul la un specialist ca poate sa fie memoria RAM sau altceva defect si sa iti afecteze si placa grafica. O zi buna.