| DarkAngell a întrebat:

URGENT! Salut TPU! Am o mare problema. Aseara am instalat placa video si imi facea figuri : se facea negru ecranu iar revenea la loc si dupa imi apareau linii colorate pe pc si se bloca.
Azi de dimineata iar mi-a facut asa doar ca nu mai s-a stins, doar au aparut liniile la loc. Am dat restart la pc si acuma arata urat rau... s-au dus culorile tot. Funda

Răspuns Câştigător
| Jackster a răspuns:

Poate fi defecta placa video. Du-o la garantie.
Dar esti sigur ca monitorul merge si el perfect?

| DarkAngell explică (pentru Jackster):

Ma faza e ca pc asta e din 2006. placa din 2007 deci. Nu stiu ce sa mai ii fac oricum trebuie sa cumpar pc nou.Din cate am inteles e de la placa. doar atat?

3 răspunsuri:
| andrw1929 a răspuns:

Poate fi defecta placa video!
Daca iti mai face tot asa figuri du-te in oras la reparat.
Succes!

| FanatiKGameR a răspuns:

Poate n-ai intalat driverele ori e stricata asa ceva...