| GulDan a întrebat:

Am reinstalat windowsu 7 si dupa cateva zile deja face figuri se misca greu la tot si nu imi dau seama de ce.
CPU e 30-70%...e prima oara cand face asa imediat dupa ce il reinstalez.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Driverele sunt ok!
Din Startup debifeaza -> TOT ->click pe Apply OK ->reboot computer.

Update-urile le faci toate (si cele optionale) in afara de KB971033 si KB2505438 si cele de anul asta (ianuarie-iunie)

Fa un print din Disk Management si posteaza aici
(intri in Start-> MyComputer -> click dreapta pe MyComputer -> Manage.mergi la -> Storage aici ai Disk Management)

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce sistem ai?
-procesor
-ram
-placa video
-hard disk
De cat ai facut partitia cu Windows-ul?
Ai formatat ambele partitii la instalare?
Ce windows ai instalat? Pe 32 sau 64 Bit?
Update-urile obligatorii si optionale din windows le-ai facut?
Driverele sunt instalate toate?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| GulDan explică (pentru neluL):

Procesor:Intel duo 2.93, 2,95
3 g ram
nVIDIA geforge 9500 GT
512 total gb
windows 7, 32 bit
update-urile cateva si nu le-am facut deoarece am auzit ca nu e bine...
Drivererele. sunetu mergea imediat si placa video nu am instalato dar jocurile merg...e ciudat da in fine.
Paritita cu windowsu o am de 70 gb dintre care 45 liber.

| neluL a răspuns (pentru GulDan):

Intra in Start ->in run scrie ->msconfig ->da click pe tabul Startup in fereastra care se deschide si spune ce programe sunt bifate acolo.

Intra in Device Manager, fa un print screen apoi posteaza aici
DEVICE MANAGER -> Start -> in Run scrie -> devmgmt.msc -> OK

| GulDan explică (pentru neluL):

Http://uploads.im/xFVyX.jpg
auzi si m-am gandit poate cauza ar fi si prafu..afecteaza oarecum? sa il mai sterg? n-am mai facut-o demult.

| neluL a răspuns (pentru GulDan):

10 GB aia la ce ii ti degeaba?
Si ca sa-ti raspund la intrebare DA, praful afecteaza pentru ca ridica temperaturile la procesor, placa video si nu se mai face transferul termic. Daca tot il cureti de praf, pasteaza si coolerele cu pasta termoconductoare.

| neluL a răspuns (pentru GulDan):

Driverele sunt ok!
Din Startup debifeaza -> TOT ->click pe Apply OK ->reboot computer.

Update-urile le faci toate (si cele optionale) in afara de KB971033 si KB2505438 si cele de anul asta (ianuarie-iunie)

Fa un print din Disk Management si posteaza aici
(intri in Start-> MyComputer -> click dreapta pe MyComputer -> Manage.mergi la -> Storage aici ai Disk Management)

| Cristizz21 a răspuns:

Esti sigur ca l-ai instalat corect, adica ai facut un clean instal? E posibil sa nu fi formatat windows-ul precedent iar acum sa ai in partitia respectiva 2 windows-uri instalate iar asta ingreuneaza mult si prelungeste timpul de procesare.

| GulDan explică (pentru Cristizz21):

Asta am facut prima oara si apareau 2 windowsuri cand aprindeam pc si ma punea sa aleg.
acum nu mai apar sper ca l-am instalat corect.

| Rotaru_Iulian_1983 a răspuns:

Instaleaza xp