| Deejay9051 a întrebat:

Salut, cand am vrut sa dau login pe Steam mi-a aparut sa bag codul acela care il primesc pe mess cum ca alt om ar fi intrat pe steamul meu. Am intrat dimineata pe steam si putin mai tarziu cand am incercat sa intru mi-a aparut sa bag codul. Este ceva de la ei sau cineva imi stie parola la mess si intra pe steam?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia asta se numeste Steam guard. Iti trimite un cod unic pe mail (nu mess) de fiecare data cand te loghezi. Toata lumea are asta.

Se poate dezactiva din settings, uite asa http://i.imgur.com/RreY99U.png