| andrymyrytz a întrebat:

Salut care este cel mai bun pc in jocuri, adica sa imi meraga jocuri gen gta4 sau mafia2 cat de cat pe full hd.
Primul pc:procesor intel core 2 quad q8300 de 2.49ghz,4 gb rami, si placa video nvidia geforce gts250 512mb.
Al doilea pc :procesor intel core 2 quad q6700 de 2.66ghz,4 gb rami, placa video ati radeon hd4650 1gb.
Pe care din astea doua imi merg jocurile mai bine?

3 răspunsuri:
| Edy_7330 a răspuns:

Al doilea dar incearca sa gasesti un pc cu procesor dual core

| andrymyrytz explică (pentru Edy_7330):

Tu nu sti ce zici adica vrei sa zici ca e mai bun un dual core decat un quad core.

| Edy_7330 a răspuns:

Aaaa scuze nu vazusem credeam ca e dual core atunci da al 2-lea