| uNKN0Wn a întrebat:

Ce ar fi mai bine sa schimb?

Un procesor DualCore Intel Pentum D 805 2.66Ghz cu Intel DualCore E6600 3.06Ghz?

Sau

Placa video Gigabyte Radeon HD 4350 512Mb cu nVidia GeForce GT 440 1Gb?

7 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Schimba placa video.

| hoLigan a răspuns:

Placa video parerea mea, procesoru este bun si este si dualcore happy

| nerito a răspuns:

Pai ambele ar fi bine sa zicem procesoru care il ai acu scote 5, 32 si placa video e buna dar acu intervine urmatorele daca vrei viteza de operare schimbi procesorul daca vrei grafica si sa joci jocuri noi schimbi placa oricum daca le iei pe cele doua componente trebuie sa iei si niste rami si sa ai sursa sa le tina

| uNKN0Wn explică (pentru nerito):

Doar una.
Si vreau jocuri!

| hoLigan a răspuns (pentru uNKN0Wn):

Pentru jocuri recomand sa schimbi placa videohappy cum doresti

| Kultho a răspuns:

Daca vrei calculatorul pentru jocuri atunci schimba placa video pentru ca aceasta duce greul in jocuri.

| ktrinel a răspuns:

Placa video :p procesorul e destul de bunisorwinking