| DJyAlex a întrebat:

Salut, care laptop e mai bun pentru jocuri? Intel Celeron N4000 2. 6GHz, 4GB ram, Intel HD Graphics 600 sau Intel Core i3-6006U 2.0GHz, 4GB Intel® HD Graphics 520

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, laptopurile astea sunt mai mult pentru filme, email-uri, muzică, videoclipuri pe Youtube, ş.a.m.d, în orice caz nu sunt bune pentru jocuri fiindcă nu deţin o placă dedicată, te sfătuiesc să nu arunci banii pe ele şi apoi să fii supărat pe faptul că nu merge nici măcar un joc pe ele, poate 1.6 şi jocuri mai vechi.

Sfatul meu e să mai aştepţi, să mai strângi nişte bani, un 2000 lei - 2500 lei şi să iei ceva la reducere *Nou*, subliniez nou, o să-ţi las şi nişte sfaturi pentru viitor în privinţa asta.
Când achizioneţi laptopul asigură-te că dai măcar 40-50 lei pe un cooler pad, suportul acela care stă sub laptop şi-l răceşte, apoi îţi recomand un mouse de gaming + mouse pad, ceva până în 60-70 lei, găseşti lejer, pentru shootere.
Dacă vrei ceva mai ieftin, cu PC-urile pe piese ieşi mai bine, sau chiar cu PC-urile noi nouţe, ele sunt mai ieftine decât laptopurile şi au specificaţii mai bune, acum na, după preferinţe.

Multă baftă în continuare, sper că te-am ajutat.

| DJyAlex explică (pentru Alexuţ02):

AMD 7th Gen A6-9220 pana la 2.90 GHz, 15.6", 4GB, AMD Radeon™ R5 de asta ce zici?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru DJyAlex):

Spune-mi ce ai nevoie, de fapt mai bine spune-mi ce buget ai şi-ţi găsesc eu unul fără probleme.

| DJyAlex explică (pentru Alexuţ02):

13mil

| Alexuţ02 a răspuns (pentru DJyAlex):

La banii ăştia, doar pe second hand găseşti ceva cu placă video integrată.

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Niciunul din laptopuri nu este recomandat pentru jocuri, neavand placa video dedicata ( si mai nimic de Doamne-ajuta ). Totusi, laptopul cu i3-6006U are o performanta mai buna decat Celeron.

Jocuri recomandate :
TF2, Rocket League, farming simulator, fifa, Dirt Rally, Sims, Bioshock Infinite, Tomb Raider, CS, WoW.

In locul tau, as mai astepta sa strang ceva bani, eventual si ceva reduceri.