| uhegartfea234 a întrebat:

Caut jocuri PC unde trebuie sa aleg raspunsuri... gen game of thrones sau the walking dead.
Funda pentru cel mai complex raspuns.

Răspuns Câştigător
| SnakexD10 a răspuns:

Witcher 2 sau 3 :
In witcher, activitatile si raspunsurile tale afecteaza mediul

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst :
Ai doua feluri de decizii : Legend si Hero amandoua vin cu reguli, avantaje si dezavantaje. cum ar fi daca intr'o lupta alegi Legend v'a trebui sa nu fii lovit si sa distrugi fiecare inamic, dar ceea ce alegi nu afecteaza finalul jocului

Mass Effect:

In Mass Effect poti sa faci multe decizii, in primele minute de gameplay, va trebui sa alegi aspectul protagonistului, istoria si modul de joc : daca alegi soldat, va avea acces doar la arme, iar daca alegi altceva va avea acces la arme, puteri magice. etc [ poti sa alegi raspunsuri si in dialog]

Funda? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Dragon age origins, de fapt toata seria dragon age, cum a spus si snake, mass effect. Mai poti cauta si alte jocuri de la tell tale gen teen wolf.

| SnakexD10 a răspuns:

Mai este si The Wolf Among Us, este asemanator cu TWD si Game of thrones [ de asemenea a fost produs de telltale games ]