| costinvlad a întrebat:

Ce laptop de pe emag.ro sau altex.ro sau flanco.ro sau alte magazine de incredere imi recomandati. Unul cu LAN 10/100/1000 Mbps si wlan 802.11 ac. Sa duca jocurile in fps peste 50-60 si procesorul sa fie rapid si memorie cache buna si ram bun ddr4(daca nu, ddr3) si placa video dedicata 2GB Ram ddr3 Gddr3 Gddr5 si sa fie de maxim 1600-1800 lei la promotie redus de la peste 2000 sau mai putin. Funda. Mersi :*

1 răspuns:
| RainbowD a răspuns:

Salut. Eu am un Asus A541UV X366D, parcă. Nu ii laptop de gaming, dar sunt multumit cum duce jocurile. A fost undeva in jur de 2500 de lei, dar l-am luat la reducere cu 2000 de lei, mai mult pentru programele "care mananca multi RAMi", cu care lucrez la facultate
Jocurile le duce destul de bine, am jucat jocuri din 2015-2016, care le rula chiar bine, gen fifa 15 sau altele. Acuma depinde si de bugetul tau. Eu l-am comandat de pe Media Galaxy. Mi se par de incredere, si nu am avaut niciodata problmeme cu electronicele cumparate de acolo pana acum.