| robertdanis a întrebat:

ce luptător din league of legends e bun pentru începători?

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut. Toti sunt buni. Depinde cum joci cu ei. Nu exista unul mai bun ca altul. Eu la inceput as merge pa Phanteon sau Master Yi. Mi se par ok, iar cand inveti sa joci mai bine, poti incepe sa joci campioni mai grei. Bafta.

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Incearca garen top, mergi cu iteme tank (multa viata si armura), o sa te descurci bine cu el, e foarte bun pentru incepatori.
Daca nu ti plac campionii tank, incearca teemo, mergi cu iteme ap(ability power).
Poti incerca ashe, doar pentru inceput, ca in rest nu prea e buna de nimic
Si incearca sa joci rolul de support, pe bot, cu urmatorii campioni: soraka (ap), alistar(tank)
Dupa ce mai inveti cat de cat, incearca lux, e foarte buna in atack, dar foarte slaba in aparare
Daca ai discord, spune mi, intram intr o conversatie si jucam.

| RainbowD a răspuns (pentru AlexDFY):

Eu zic ca pentru inceput un Blitzcrank sau Lux ar merge mai bine ca support. Asta este parerea mea. Lux, ii ok pentru inceput datorita Q-ului care te poate salva cand ai putina viata. La fel si Teemo, ii bun dar trebuie construit destul de echilibrat, si se bazeaza cam mult pe Q.
Sau de ce nu Ad Carry cu Caitlyn. Nu ii campion asa de greu dar ii destul de slab pana ii cumperi itemele bune.