| Codrut97tod a întrebat:

Salut, ce parere aveti de acest pc Compaq 8200 Elite MT Quad Core I5-2400 3.10GHz, 4GB Ddr3, 250GB? si ce jocuri noi mi ar merge pe el?

3 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Niciunul!

| denisTiky a răspuns:

Nu cumpara asa ceva, ia-ti un pc bun cu placa video in el si rami minim 8 pentru "jocuri noi". Chiar daca ai vazut tu acolo ca are i5, nu e bun, fara placa video nu faci absolut nimic, mai bine ia-ti un sistem de pe c garage sau alte site-uri de genu, sau fa-ti tu singur o configuratie si gata! Bafta!

| EusebiuPWN a răspuns:

Daca vrei sa-l achizitionezi, mai bine te lasi pagubas, e o platforma veche, nu meria cumpara. Iar referitor la intrebarea ta, nu o sa te poti juca mai nimic, pentru ca nu ai placa video dedicata. Eu iti recomand sa faci un efort si sa-ti iei un g4560 + gtx 1050 si 8 gb de ram ddr4, si bineinteles celelalte componente basic(sursa, carcasa, placa de baza ce suporta procesorul, unitate de stocare hdd.) Toate astea in momentul de fata ajunge la 1.900 de lei. Succes.