| George0424 a întrebat:

Am si eu o intrebare: oare ce placa video ar merge pe acest PC :,, HP 8200 ELITE PRO I5-2400, 3.1GHZ 4GB DDR3, LAN, 250GB HDD" sursa ii de 240 de watt

Răspuns Câştigător
| marian37 a răspuns:

Din cate am vazut ai o carcasa îngustă in care incap doar placi video low profile.
1. Nu poti pune o placa video deoarece sursa este prea slaba si de foarte slabă calitate. O sursa de peste 350w 80+ ar fi ok.
2. Pentru gaming trebuie adăugat inca 4gb ram identici o cei actuali.
Un 1050ti/1050/1030 toate low profile cu o sursa de 400-450w 80+ este perfect.
Dar totusi, ce vrei sa faci cu sistemul si ce jocuri vei juca?

| George0424 explică (pentru marian37):

Vreau sa ma joc si eu jocuri de astea simple de exemplu metin2. minecraft, cs go cateodata dar sa am peste 40-50 de fps.uri.

1 răspuns: