| mafiot1 a întrebat:

Salut.Ce parere aveti despre acest Sistem pentru Extreme Gaming? Sistem Gaming Nemesis Powered By ASUS, Intel i9 9900K 3. 6GHz Coffee Lake, 16GB DDR4, 2TB SSD, RTX 2080 Ti 11GB GDDR6, Iluminare RGB, 3 ani garantie.Cati ani ma va tine acest sistem? Intrati pe PC Garage si cautati acest produs pentru mai multe detalii.

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu nu mai intru pe PC Garage. M-ai convins din ce mi-ai spus. La ce ai găsit tu te tine chiar și peste 7 ani, maxim 12 laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru mafiot1):

Nu fac, eu vorbeam chiar serios. Mie mi-ai descris un sistem pe care numai OZN-urile îl au. Bănuiesc că e pe undeva la 5000 leiwinking.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru mafiot1):

Este unul dintre cele mai bune sisteme pe care le-am văzut vreodată. Părerea mea este că ar trebui să-l cumperi, că are tot ce îi trebuie. Ca să nu spui că sunt rău, unul ca acesta chiar te poate ține 5 ani minim. Aia de la Intel realizează undeva pe la 3-4 ani un alt procesor, și în acești ani, nu se schimbă nici alte piese "dramatic" cum ar fi placa video sau alte componente. Dacă pe parcurs nu ești mulțumit de alegerea făcută a anumitor componente, le poți schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un monstru potent care poate sa duca orice.

| Sekim a răspuns:

Salut
Componentele alese fac cele mai bune combinatii in 2019. In functie de ce te joci, vor duce destul. Dupa mine, pot duce si 5 ani +... Jocurile gen : Gta5, Cs go, Lol, Metin2, Ets2 etc. nu au nevoie de resurse mari, deci nu vor avea probleme nici la update viitor. Poti sa faci si video pe yt cu ele. duce fara nici o problema. Am vazut ca in Gta 5 100fps in 4K cu aceste componente. adica se descurca extrem de bine, la bugetul pe care vad ca il ai. Poate un update viitor, pentru ca nu sunt necesare, inca 16 gb ram, nu este necesar, pentru ca nu afecteaza cu nimic dar eu zic ca s-ar simti mai bine pe quad channel.
Bafta

| cristibossvip05 a răspuns:

Ba...te tine minim 3 4 5 ani cu totul pe ultra si ray tracing on

| FlorinLD a răspuns:

Eu sunt de parere ca acest sistem este mai OK si mult mai ieftin.
https://cel.ro/c/MFBKWzR2ZWc
Ai 32GB RAM vs 16
O sursa serioasa de 1050W vs aia de 750W
etc happy

Si ca sa raspund al inttrebarea ta, o sa iti mearga jocurile cu tootul la maxim cativa ani laughing