| mafiot1 a întrebat:

Salut.Care Procesor este recomandat pentru Gaming Extrem si care sa dea peste 200 FPS-uri in PUBG, CS:GO etc? Procesor Intel Coffee Lake, Core i9 9900K 3. 6GHz box, Procesor Intel Skylake X, Core i9 9980XE Extreme Edition 3. 0GHz box? Va rog frumos doar raspunsuri pa sinceritate.PS:Voi face si Streaming pa Youtube jucanduma pa acel PC.Adica ma voi juca si voi strima acel joc pa aceea configuratie cu acel procesor pa care mi-l recomandati.PS:Voi avea ca si componente o placa da Baza ASUS ROG RAMPAGE VI EXTREME OMEGA si Placa Video ASUS GeForce RTX 2080 Ti STRIX GAMING O11G 11GB GDDR6 352-bit

3 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Oricare e bun pentru ca oricare duce orice joc aparut pe piata

| OsShadow a răspuns:

Un procesor i9 9980XE este foarte bun pentru streaming si gaming, sugestia mea este sa racesti procesorul cu un cooler all-in-one, singurul obstacol este prețul.
Daca ai un buget imens poți să îți cumperi un 9980XE. PS: rupe la video editing

Răspuns utilizator avertizat