| Le0Balen a întrebat:

Salut, ce placa video este mai buna 1050ti sau 1060 (3gb)?

Răspuns Câştigător
| Gabor_Ladislau_1985 a răspuns:

Salut 1060 este mai buna decat 1050ti dar daca tot vrei cv bun cumparati un xfx rx 480 8gb este putin mai bun ca 1060 acum imi fac si eu configuratie calculator si vreau sa cumpar xfx 480 8gb plus ca are 2 ventilatoare detasabile care le scoti afara cu mana si poti pune ventilatoare cu lumini rosii, albastre, albe si alte culori, in septembrie vreau sa cumpar placa video momentan mi-am cumparat doar placa de baza, ssd, carcasa si 16 gb rami si mentionez daca ai placa de baza care iti suporta dual channel la rami sa iti cumperi dual channel pentru ca iti creste fps-urile in gaming decat cele single si se simte diferenta intre 5-20 fps uri mai multe.

| alexboss2020 a răspuns (pentru Gabor_Ladislau_1985):

Gresit in gaming 1080p gtx 1060 bate rx 480, rx 480 bate doar in 4k deiarece ai nevoie de mai mult de 6gb vram.Si ca procesor sa nu iti cumperi fx mergi direct pe noua gama de procesoare AMD Ryzen!

3 răspunsuri:
| FredyFredy a răspuns:

1 0 6 0

| Gabor_Ladislau_1985 a răspuns:

Nu e gresit pentru ca rx 480 in direct x12 in gaming bate 1060 daca nu crezi verifica pe Youtube mai multe benchmark-uri