| SmokeAir a întrebat:

Ce sursa ar merge la aceasta placa video AMD Radeon HD 4850 sa coste max 100 lei.
Am inteles ca trebuie sa aiba si un conector cu 4 sau 6 pini care intra din sursa in placa video.
Si daca puteti pune si un link cu sursa as fi foarte recunoscator!

Dau funda!

Multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu m-am uitat la cateva imagini pe net si n-am vazut ca acesta placa sa se alimenteze separat. Se alimenteaza din placa de baza si nu din sursa. Sursa de alimentare este cea a cutiei de computer.

| SmokeAir explică (pentru Salontanul):

Ar fi fost bine sa fie cum zici tu dar din pacate trebuie alimentata direct din sursa cu 6 pini.