| barbosu213e a întrebat:

Ce sursa imi trebuie pentru un rx 470 8gb?
Am inteles ca imi trebuie conector de 9 pini dar nu ma pricep, link de la o sursa buna pana in 140 de lei?

Răspuns Câştigător
| EU13Nmc a răspuns:

450w cu un conector 6+2 pini sau 1x8 pini.....doar ce am cumparat un rx 470 si l-am pus la un njoy wgx de 450w si nu am nici o problema

1 răspuns:
| Sekim a răspuns:

Salut
Pentru rx 470 un 500w eu zic că e mai mult decât suficient, dar la prețul de 140 de lei, mai bine te uiți spre OLX că, cu bugetul asta sa prinzi ceva de calitate și de gaming, nu ai șanse. Dacă îți iei surse proaste, pentru că în bugetul ăla sunt mii, riști să se ducă tot calculatorul, chiar sa se ardă componentele daca nu are protecții, și, nu merita, fix inima calculatorului sa o cumperi ieftin. Uite aici, am căutat eu surse de la Corsair, vezi tu preț și câți w are : https://m.olx.ro/......a-corsair/
See youwinking