| JoKeRuL2012 a întrebat:

Salut,
Cine imi explica cum adaug intr'o mapa de sa-mp. diferite obiecte. Stiu sa fac harta cu MTA. dar nu stiu cum sa o adaug in server. DAU FUNDA + VOTURI.

MULTUMESC. happy

3 răspunsuri:
| Darks96 a răspuns:

Salut, prima data folosesti acest progam online : http://gtamap.delux-host.com/converter/
Unde vezi IPL Format dai click, si dai pe PAWN CODE FOR SAMP, iar dupa aceea dai browse si alegi folderul cu MTA si dupa faci in genul asta la mine e asa istalearea dar tu alegi doar folderul si urmezi pasi D:\Program Files\MTA San Andreas 1.3\server\mods\deathmatch\resources\editor_dump si dai pe editor_dump.map click si ti se vor incarca codurile...
Dupa ce ve-ti selecta pawn va v-a aparea un code jos.
Copiati acel cod si il lipiti in urmatorul cod.
Code:
==================================
/*
[FS] By numele vostru
*/

#include

#define COLOR_YELLOW 0xFFFF00AA
#define COLOR_BLUE 0x2641FEAA
#define FILTERSCRIPT
public OnFilterScriptInit()
{
in locul acestui text copiati codul vostru
print("\n--------------------------------------");
print(" numele fs-ului [FS] BY numele vostru");
print("--------------------------------------\n");
return 1;
}

public OnFilterScriptExit()
{
return 1;
}
================================
Dai compile si gata. :P
Sper sa va fie de folos.

| JoKeRuL2012 explică (pentru Darks96):

Da-mi id' de messenger si sa intri cu team viewer. ok?

| JoKeRuL2012 explică (pentru JoKeRuL2012):

De ce nu mai intri pe mess? Intra ca' nu stiu ce are si nu se mai deschide.